';

Gambion: co to jest i jak go zrobić?


Kamień gabionowy

Coraz częściej poszukujemy ciekawych rozwiązań architektonicznych przestrzeni własnej jak i publicznej. Dlatego oferujemy niedrogie produkty, które w znaczący sposób upiększa otoczenie. Do takiego asortymentu możemy zaliczyć kamienie gabionowe.

Kamień gabionowy dodaje architekturze prestiżu i elegancji. Drodzy klienci, w naszej ofercie znajdziecie kamienie o różnej wielkości i w różnych odcieniach. Temat – gabiony kamienie, okażą się najlepszym rozwiązaniem przy budowie ogrodzeń, czy różnego rodzaju zapór. Kierowane do nas zamówienia rozpatrywane są wspólnie z Wami, indywidualnie. Gwarantujemy korzystne ceny!

Niektórzy inwestorzy zastanawiają się, w temacie – donice z kamienia jak zrobić? Z uwagi na bezpieczeństwo przyszłych użytkowników radzimy, aby tworzeniem tzw. donic gabionowych zajmowali się doświadczeni i wyspecjalizowani fachowcy.

Dla pasjonatów tworzenia gabionów radzimy zapoznać się z materiałami zawartymi np. na YouTube, używając hasła – jak zrobić donicę gabionową?

Serpentynit – Ogrodowy Kamień Ozdobny

Serpentynit jest skałą metamorficzną i najczęściej wykorzystywana jest jako ogrodowy kamień ozdobny. Kamień serpentynit ma zastosowanie w przemyśle budowlanym i w budownictwie.

Natomiast kamień na gabiony możemy zastosować podczas budowy ogrodzenia, czy muru. Jest to nowatorskie i ciekawe rozwiązanie. Również temat – gabiony kamień, są wykorzystywane do tworzenia np. architektury ogrodowej czy parkowej.

Wypełnienie gabionów

Doświadczonym pracownikom, przy użyciu specjalistycznego sprzętu wypełnienie gabionów nie zajmuje wiele czasu. Jednak czas ten jest zależny od wielkości gabionu i rodzaju kamienia do jego zastosowania. Najważniejszą sprawą jest zwrócenie uwagi na trwałość gabionu i jego bezpieczeństwo dla przyszłych użytkowników.

Kamień do gabionu winien być dobrze dopasowany i ułożony w nierdzewnej donicy (siatce). Nasze kruszywo do gabionów jest sprawdzonym produktem. Klienci w temacie zakupu kamieni czy gabionów, pozytywnie oceniają współpracę z naszą firmą. Nasz klient zawsze jest sprawnie i profesjonalnie obsługiwany.

Dzięki wieloletniej współpracy z firmami pozyskującymi najlepsze kruszywo nasz kamień do gabionów zostaje idealnie dopasowany do koszy gabionowych. Świetnym kamieniem do gabionów jest kora kamienna, serpentynit, bazalt, szarogłaz, gostka granitowa czy granit kruszony.

Po zakupie naszych produktów pozostaje tylko tworzenie doskonałej architektury.

Gambion to nic innego jak metalowy kosz o różnych kształtach i wymiarach, wypełniony kamieniem otoczonym lub grysem kamiennym. Wykorzystanie idealne do ogrodów przydomowych np. w formie donic albo jako element wzmacniający zbocza dróg lub np. brzeg rzeki. Może także tworzyć mur, jako ogrodzenie posesji.

Dopełnieniem każdego domu, jest jego ogrodzenie. Ogrodzenie wytycza naszą prywatność. Często też nie chcemy, aby ludzie oglądali z zewnątrz naszą prywatność. W tym celu jako najnowsze trendy wykorzystujemy gambiony. Do tzw. metalowych koszy, których wielkość i kształt może być dowolna, wsypujemy naturalny kamień. Najlepiej w tym celu wybieramy kamień wielkości 40-60 cm który jest obły czyli kamienny otoczak.

Gdy już mamy przygotowany teren pod zamontowanie metalowej konstrukcji, przystępujemy do najfajniejszej jego części, czyli wybieramy kamień do jego zapełnienia. Kompozycje mogą być różne. Niestety, ale moje zamiłowanie do białego kamienia jest ogromne. Więc ja przy wyborze kamienia do gambionu kierowałam się jego blaskiem bielą. Ten rodzaj kamienia zachwycił mnie na wyspie Thassos podczas wakacji. Właśnie stąd pochodzi śnieżnobiały otoczak. Cała wyspa mieni się w słońcu. Bynajmniej ja miałam takie wrażenie. Do gambionu tworzącego ogrodzenie można wybrać różne kolory otoczaków. Jedną część można zasypać czarnym kamieniem otoczonym tzw. bazaltem, kolejną część można zasypać otoczakiem kawowym a na wierzch otoczak biały. Można też użyć jednego koloru kamienia przy wypełnianiu całego ogrodzenia.

Pomysłów jest naprawdę dużo. Jeżdżąc często i pokonując duże odległości pomiędzy miastami, zauważyłam że gambiony jako ogrodzenie jest coraz częściej wykorzystywane i przyciąga pomysłem. Kolejny pomysł na gambion to donice. Donice gambionowe także są w różnych wymiarach. Do tak wypełnionego kosza, wsypujemy kamienie otoczone, w korach jakich tylko nam się podoba i w środek przed całkowitym zasypaniem umieszczamy doniczkę z rośliną. Taką doniczkę łatwo jest w jesiennym sezonie wyjąć z gambionu i pozostawić , co daję nam urok cały rok, niezależnie od pory roku.

W ogrodzie możemy także donice gambionowe z kamieniem otoczonym umieścić na tarasie, balkonie, czy też przed wejściem do domu. Zarówno w sezonie letnim komponuje się świetnie z rośliną, jak i w sezonie jesienno-zimowym upiększą nasz ogród. Gambiony spotykane są też w wielkich miastach tworząc oazy spokoju, wypełnione egzotyczną trawą. Mogą też tworzyć niewielkie murki, jak i być ochroną zbocza przy drodze.

admin