';

Jakie wybrać kamienie do ogrodu?


Otoczak w ogrodzie

Naturalny wygląd ogrodu to nie tylko drzewa, rośliny czy kwiaty. Otoczak w ogrodzie również staje się stałym elementem krajobrazu. Czyli kamienie do ogrodu zagościły już od dawna w ogrodowym obszarze.

Otoczaki w ogrodzie, czy inne kamyki w ogrodzie pozwolą na tworzenie niepowtarzalnej, oryginalnej aranżacji. Przykładowo, skalniaki możemy wykonać z naturalnych, jak i ze sztucznych kamieni. W tym celu warto również pomyśleć o kamieniach ozdobnych, które dopełnią całość projektu.

Z kamienia w ogrodzie istnieje możliwość stworzenia wielu praktycznych elementów. Przykładowo kamienie stworzą uporządkowane ścieżki. Tutaj dobry będzie piaskowiec lub małe kamienie. Także kamień otoczak może posłużyć do obłożenia studni, stworzenia murków czy innych dekoracji.

Kamienie w ogrodzie

Naturalne głazy, czy ogród z kamieniami tworzy niepowtarzalny klimat. Naturalne ogrody z kamienia charakteryzują się większym pięknem. Ogród z kamieniami, gdzie w architekturze uwzględniono duże kamienne płyty, również przedstawia ciekawy wygląd.

Najczęściej spotykany ogród z kamieni jest tworzony z następujących produktów:

  • drobny kamień do ogrodu
  • drobne kamyczki do ogrodu
  • otoczaki do ogrodu
  • biały kamień do ogrodu
  • Biały kamień w ogrodzie

Biały kamień doskonale kontrastuje z zielenią. Dlatego jasne kamienie otoczaki w ogrodzie, na tle zieleni tworzą klimat śródziemnomorski. Klienci, poszukując kamieni najczęściej, w internecie używają hasła: kamienie do ogrodu otoczaki czy ogród kamienie.

Temat – ogród kamień jest bardzo szerokim zagadnieniem. Warto wykorzystać walory naturalnego kruszcu, aby długo cieszyć się z zakończonego projektu.

Jaki kamień do ogrodu?

Czasami zastanawiamy się jakie kamienie do ogrodu będą najlepiej komponować się z otoczeniem. Tutaj kłania się własna inicjatywa. Można również skorzystać z projektu architekta krajobrazu, który w sposób profesjonalny zaprojektuje każdy szczegół ogrodu.

Temat – otoczaki ogród, warto poruszyć podczas rozmów ze znajomymi, aby ewentualnie skorzystać z ich doświadczeń. Ogród otoczaki – skolei to zagadnienie możemy rozwinąć, czytając fachową literaturę lub skorzystać z wiedzy znajdującej się w zasobach internetu.

Kierujemy się ważną dewizą, hasłem – kamień ogrodowy tanio, zarówno dla mniejszego jak i dużego odbiorcy. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z cały naszym asortymentem – www.imprestone.pl

Alejki z kamienia, praktyczne rozwiązanie

Alejka z kamienia zawsze okaże się praktycznym i ciekawym rozwiązaniem. Szczególnie nabiera znaczenia, kiedy mamy deszczową pogodę. Możemy w tym celu użyć różnych kamieni, które Państwo zakupicie w naszej firmie Imprestone. Kamien ozdobny o niebiesko zielonym kolorze, również dobrze łączy się z innymi materiałami, służącymi do tworzenia przestrzeni.

Istnieje możliwość tworzenia ścieżki, używając – drobne kamienie do ogrodu. Wystarczy dobrać odpowiedni odcień kamienia, aby stworzyć przyjemny klimat. Drobny kamień ogrodowy, w odpowiedni sposób wykorzystany, powinien dążyć do naśladowania natury. Dlatego kamień naturalny do ogrodu jest powszechnie stosowany w architekturze różnych krajobrazów.

Kamienie w ogrodzie to zastosowanie, które idzie w parze z roślinami tworząc jego naturalny i niepowtarzalny klimat. Wśród egzotycznych roślin i drzewek do dopełnienia efektu używamy kamieni otoczonych. Zapytają Państwo dlaczego otoczonych? Odpowiedź jest prosta, ponieważ obła powierzchnia świetnie się utrzymuje jego czystość i walory estetyczne. Jeśli nasz ogród ma być delikatny i nie rzucający się w oczy, najlepszym rozwiązaniem będą kamienie otoczone- otoczaki w stonowanych kolorach.

Dla tego efektu wybieramy kamienie otoczone w odcieniach stonowanych, które łatwo przechodzą w inne barwy i odcienie otoczaka. Otoczaki kamienne większe, warto zastosować przy większych roślinach, które już nie będziemy przekopywać i zmieniać im miejsce położenia. Przed wyłożeniem kamienia w ogrodzie zawsze stosujemy folię chwastobójczą. O tym trzeba pamiętać. Z większych kamieni, przechodzimy w mniejsze. Jeśli nie chcemy, aby między dużymi kamieniami były wolne powierzchnie, wówczas sprawdzi się idealnie mniejszy rozmiar otoczaka.

Przy większych ogrodach, okalających nasz dom, można z kamieniem i jego kompozycjami dużo poszaleć. Jeśli nasz teren jest duży, możemy wybrać kamienne otoczaki w różnych kolorach i odcieniach. Zawsze najładniejsze zastosowanie w ogrodzie w jego części rekreacyjnej najładniej komponuje się kamień biały. Kamień ten wydobywa piękno roślin. Możemy choć na chwilę przenieść się w klimat wakacyjny.

W dużym ogrodzie możemy pozwolić też sobie na tworzenie alejek z kamienia. Jeśli po alejkach będziemy często chodzić, wówczas wybieramy kolory ciemniejsze. Dla kontrastu wybieramy kamień lub grys kawowy, różowy, a gdy chcemy aby alejki nie były aż tak widoczne, wybieramy kamienne otoczaki w szarym kolorze, w zielonym albo też w niebieskim. Wszystkie kolory są naturalne kamieni. Trzeba też pamiętać, że efekt upiększenia ogrodu w kamienie ogrodowe otoczaki utrzymuje się na długo. A więc przy wyborze kamienie, kierujemy się powierzchnią ogrodu i kolorem kamienia.

Reasumując na powierzchni często używanej, wybieramy drobny i ciemniejszy kamień otoczak lub grys. Jako element ozdobny do ogrodu, wybieramy kamienie jasne białe otoczaki, pastelowe otoczaki różowe, stonowane otoczaki kawowe, i ciemniejsze otoczaki zielone, niebieskie i czarne. Daje nam to efekt naturalności i powoduje, że w takim ogrodzie odpoczywamy.

admin